Державна податкова інспекція в Житомирському районі
Контакти
Поштова адреса : 
10014 м. Житомир пл. Перемоги, 2
тел. +38 (0412)47-22-27
+38 (0412)47-28-23.
Розпорядок роботи:
З понеділка по четверг :
Початок робочого дня о 9.00 годині.
Перерва на обід – з 13.00 годин до 13.45 години.
Закінчення робочого дня о 18 годині 00 хвилин.
У п’ятницю:
Початок робочого дня о 9.00 годині.
Перерва на обід – з 13.00 години до 13.45 години.
Закінчення робочого дня о 16.45 годині.
У передсвяткові дні закінчення роботи на одну годину раніше.
Запрошуємо завітати на інтернет-сторінку ДПА в Житомирській області

Адреса інтернет-сторінки ДПА в Житомирській області: www.dpa.zt.ua
ГРАФІК
ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ
громадян посадовими особами державної податкової інспекції у Житомирському районі
П.І.Б. посада |
День прийому |
Час прийому |
|
Голова Комісії
з проведення реорганізації ДПІ у
Житомирському районі, начальник ДПІ у Житомирському районі
Ростем
Віктор Іванович |
середа |
10.00 - 12.00 |
|
Перший заступник Голови Комісії з проведення реорганізації ДПІ у
Житомирському районі,
перший заступник начальника
Капустін
Олександр Миколайович |
понеділок |
10.00 - 12.00 |
|
Заступник Голови Комісії з проведення реорганізації ДПІ у
Житомирському районі,
заступник начальника інспекції
Дмуховська
Ольга Михайлівна |
п’ятниця |
14.00 - 16.00 |
|
Заступник Голова Комісії з
проведення реорганізації ДПІ у
Житомирському районі, заступник начальника інспекції
Ігнатенко
Павло Михайлович |
четвер |
14.00 - 16.00 |
|
|
|
|
Новини:
Про плату за землю
Підсумовуючи зроблене
Платникам про плату за воду
Увага! Розпочалася капманія декларування доходів громадян!
Змінено ставку «хмільного збору»
Роботодавці відповідальні за майбутнє своїх працівників.
До уваги платників податків!
Негативні наслідки тіньової зарплати
Електронна звітність - прогресивна форма співпраці
Про збір за реєстрацію транспортних засобів
В Житомирському районі вітали підприємців з професійним святом.
За відсутність таблички "Куріння заборонено!" - штраф у розмірі 3400 гривень
ПРО ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННОЇ КАРТКИ ПРИ ПОДАННІ ПОДАТКОВОЇ ЗВІТНОСТІ ДО ОРГАНІВ ДПС
Про єдиний реєстр податкових накладних
Рішення сільських рад:
Рішення Коднянської сільської ради "Про встановлення та затвердження на території Коднянської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Левківської сільської ради "Про встановлення та затвердження на території Левківської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Сінгурівської сільської ради "Про встановлення та затвердження на території Сінгурівської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Денишівської сільської ради "Про встановлення та затвердження на території Денишівської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Миролюбівської сільської ради "Про встановлення та затвердження на території Миролюбівської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Глибочанської сільської ради "Про встановлення та затвердження на території Глибочанської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Заможненської сільської ради "Про встановлення та затвердження на території Заможенської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Оліївської сільської ради від 14 грудня 2011 року "Про встановлення та затвердження на території Оліївської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Зарічанської сільської ради від 21 грудня 2011 року № 142 "Про встановлення та затвердження на території Зарічанської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Станишівської сільської ради від 22 грудня 2011 року "Про встановлення та затвердження на території Станишівської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Рішення Луківської сільської ради від 06 грудня 2011 року "Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців"
Рішення Заможненської сільської ради 20.12.2011 року "Про встановлення та затвердження на території Заможненської сільської ради фіксованих ставок єдиного податку"
Подання податкового розрахунку за формою № 1 ДФ
Відповідно до підпункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України Державна податкова адміністрація України наказом від 24.12.2010 року №1020 затвердила форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1 ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку. Податковий розрахунок перший раз подається за 1 квартал 2011 року. Наказ набирає чинності з 1 квітня 2011 року.
Звертаємо увагу, що податковий розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.
Сектор масово - роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у Житомирському районі
ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ – ЦЕ ВИСОКА ПОДАТКОВА КУЛЬТУРА!
|
|
|
Шановні громадяни! З 1 січня до 1 травня 2011 року триває кампанія декларування
доходів, отриманих протягом 2010 року!
Річна декларація про майновий стан і доходи, отримані у 2010 році, подається громадянами - платниками податку, які протягом 2010 року отримували доходи:
- від особи, яка не мала статусу податкового агента (тобто доходи, отримані від нерезидента, фізичної особи, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність);
- іноземні доходи;
- від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів,
- корпоративних прав та інше);
- від надання майна в оренду фізичним особам;
- у вигляді виграшів у гральних закладах;
- від фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності;
- у вигляді спадщини та подарунків;
- як додаткове благо;
- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.
За бажанням громадяни подають декларації з метою одержання податкового кредиту.
Громадяни Житомирського району надають декларації за адресою: пл. Перемоги, 2, каб. 103, створені всі необхідні умови для вчасного їх подання.
Тел. для довідок 47-22-27, 47-28-23.
Висловлюємо Вам щиру вдячність за Ваш свідомий крок - декларування доходів.
Сектор масово - роз'яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Термін подання декларації про доходи з метою одержання податкового кредиту за підсумками 2010 року
Відповідно до п. 1 ст. 1 р. XIX Податкового кодексу України з 1 січня 2011 року втрачає чинність Закон України від 23 травня 2003 року № 889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб». Однак проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2010 році пов'язано з виконанням платниками податку вимог Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб». Тому фізичні особи, які мають право на податковий кредит, подають
декларацію про майновий стан і доходи за 2010 рік, за правилами норм Закону «Про податок з доходів фізичних осіб».
Таким чином, фізична особа, яка має право на податковий кредит за підсумками 2010 року, при поданні декларації про майновий стан і доходи повинна буде враховувати норми Закону «Про податок з доходів фізичних осіб» (розмір суми витрат, які були понесені у 2010 році), але термін подання такої декларації буде визначатися відповідно до Податкового кодексу України.
Підпунктом 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України декларація про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним.
Сектор масово - роз'яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Об’єкт оподаткування збором за спеціальне використання води
Об’єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.
Об’єктом оподаткування збором за спеціальне використання води без її вилучення з водних об’єктів є:
• для потреб гідроенергетики - фактичний обсяг води, що пропускається через турбіни гідроелектростанцій для вироблення електроенергії;
• для потреб водного транспорту - час використання поверхневих вод вантажним самохідним і несамохідним флотом, що експлуатується (залежно від тоннажності), та пасажирським флотом, що експлуатується (залежно від кількості місць).
Об’єктом оподаткування збором за спеціальне використання води для потреб рибництва є фактичний обсяг води, необхідної для поповнення водних об’єктів під час розведення риби та інших водних живих ресурсів (у тому числі для поповнення, яке пов’язане із втратами води на фільтрацію та випаровування). |
Сектор масово - роз'яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
ПДВ - реєстрація
Державна податкова адміністрація України листом №4021/7/16-1417 від 14.02.2011 р. у зв'язку з набранням чинності з 01.01.2011 Податковим кодексом України (далі - Кодекс) надала методичні рекомендації для врахування під час проведення таких процедур.
Реєстрація особи як платника податку на додану вартість та анулювання такої реєстрації регулюється статтями 180 - 184 розділу V Кодексу. Процедура реєстрації особи як платника податку на додану вартість та анулювання такої реєстрації відбувається у порядку, встановленому Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 22 грудня 2010 року №978 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 року за №1400/18695 (далі - Положення).
З 01.01.2011 р. платник, в якого обсяг постачання товарів/послуг не перевищує 300 тис. грн., може зареєструватись платником ПДВ на добровільній основі тільки за умови одночасного виконання двох умов:
- строк реєстрації суб'єктом господарювання триває не менше 12 календарних місяців;
- за останні 12 календарних місяців обсяг постачання товарів/послуг іншим платникам ПДВ сукупно становить 50% і більше загального обсягу постачання.
Сектор масово - роз'яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Стратегічна мета України – євро інтеграція
Інтeграція до європейських структур є стратегічною метою України найкращим способом реалізації національних інтересів у побудові могутньої демократичної держави, зміцнення її позиції у світі. Але цей шлях непростий він вимагає великої роботи насамперед до адаптації українського законодавства до європейського зразка. Податкове право є однією з галузей національною законодавства, яке Україна зобов'язана узгодити з європейським правом. Саме ці стратегічні переконання стоять на порядку денному в ДПІ у Житомирському районі.
Європейська та євроатлантична інтеграція для України - це шлях демократизації суспільства, модернізації економіки та системи безпеки і оборони держави, вихід на світові ринки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, які так необхідні для підтримки нашої країни попри загальносвітову економічну нестабільність.
Роз'яснювальна робота серед платників податків, яка систематично проводиться фахівцями ДПІ у Житомирському районі щодо набуття Україною членства в Європейському союзі та НАТО має за мету прискорити процеси інтеграції нашої країни, створити умови вільного доступу до інформації, та всіх незрозумілих аспектів інтеграції для пересічного платника податків. Тільки добре и неупередженою інформацією громадяни можуть гідно оцінити й підтримати дії влади, її стратегічні намагання в світі.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомиському районі
Податкова звітність в електронному вигляді - крок до прогресу
Сучасні електронні технології використовуються в усіх сферах діяльності, не виключенням є і фінансово - господарська. Сьогодні платники податків можуть подавати електронну звітність до органів податкової служби.
Платникам податків не треба витрачати час на заповнення бланків та на черги. Електронна звітність - це швидкий, зручний та надійний спосіб подання звітності.
Крім того, це суттєво поліпшує роботу як фахівців податкової служби, так і платників податків. Перехід на електронне звітування надає можливість платникам своєчасно звітувати в усі контролюючі державні органи. Автоматична обробка матеріалу зводить до мінімуму можливі арифметичні помилки.
Інформація, яка передається засобами Інтернет зашифрована та надійно захищена від несанкціонованих переглядів та сторонніх втручань. Окрім платника податків та податкового органу, ніхто не має доступу до такої податкової звітності.
Слід зазначити, що у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України для деяких категорій платників податків подання податкової звітності в електронному вигляді є обов'язковим. Відповідно до п. 49.4 ст.49 кодексу платники податків - великі та середні підприємства, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з п. 201.15 розділу 5 кодексу п. 3 Порядку № 1002 з січня 2011 року платники податків зобов'язані надавати Реєстри податкових накладних в електронній формі.
Ці нововведення є складовою частиною Програми модернiзацiї податкової служби України до європейського рівня.
Отже, електронна звітність - це престиж підприємства та сучасна позиція сумлінного платника податків, тому ДПІ у Житомирському районі вкотре нагадує та запрошує платників податків подавати звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку.
Сектор масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Методи нарахування амортизації основних засобів у контексті Податкового кодексу
Податковим кодексом України встановлюється новий порядок нарахування податку на прибуток, який набирає чинності з 1 квітня 2011 року. Слід відмітити, що Податковий кодекс запроваджує багато змін в оподаткуванні прибутку підприємств. Зокрема, вводяться нові методи амортизації основних засобів.
Відповідно до положень Податкового кодексу України нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта, який встановлюється наказом по підприємству при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні на баланс) і призупиняється на період його виводу з експлуатації.
Згідно з пп. 145.1.5 п. 145.1 ст. 155 ПКУ амортизація основних засобів нараховується із застосуванням таких методів:
- прямолінійного, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів;
- зменшення залишкової вартості, за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на початок звітного року або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації. Річна норма амортизації (у відсотках) обчислюється як різниця між одиницею та результатом кореня ступеня кількості років корисного використання об'єкта з результату від ділення ліквідаційної вартості об'єкта на його первісну вартість;
- прискореного зменшення залишкової вартості, за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на початок звітного року або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації, яка обчислюється відповідно до строку корисного використання об'єкта і подвоюється. При цьому, метод прискореного зменшення залишкової вартості застосовується лише при нарахуванні амортизації до об'єктів основних засобів, що входять до груп 4 (машини та обладнання) та 5 (транспортні засоби);
- кумулятивного, за яким річна сума амортизації визначається як добуток вартості, яка амортизується, та кумулятивного коефіцієнта. Кумулятивний коефіцієнт розраховується діленням кількості років, що залишаються до кінця строку корисного використання об'єкта основних засобів, на суму числа років його корисного використання; - виробничого, за яким місячна сума амортизації визначається як добуток фактичного місячного обсягу продукції (робіт, послуг) та виробничої ставки амортизації. Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості, яка амортизується, на загальний обсяг продукції (робіт, послуг), який підприємство очікує виробити (виконати) з використанням об'єкта основних засобів. На основні засоби груп 1 "Земельні ділянки" та 13 "Природні ресурси" амортизація не нараховується (пп. 145.1.7 п. 145.1 ст. 145 ПКУ).
Слід відмітити, що суми амортизаційних відрахувань не підлягають вилученню до бюджету, а також не можуть бути базою для нарахування будь-яких податків та зборів (пп. 145.1.8 п. 145.1 ст. 145 ПКУ).
Нарахування амортизації в цілях оподаткування здійснюється підприємством за методом, визначеним наказом про облікову політику з метою складання фінансової звітності, та може переглядатися в разі зміни очікуваного способу отримання економічних вигод від його використання. При цьому, нарахування амортизації за новим методом починається з місяця, наступного за місяцем прийняття рішення про зміну методу амортизації (пп. 145.1.9 п. 145.1 ст. 145 ПКУ).
Сектор масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у Житомирському районі
Підсумки роботи за 2010 рік щодо операції «Зарплаті в конвертах-НІ».
Протягом 2010 року державною податковою інспекцією в Житомирському районі разом з органами прокуратури, охорони праці та іншими службами району проводилися рейди пов’язані з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками та виплати їм заробітної плати. За результатами проведених рейдів-перевірок у суб’єктів господарювання – фізичних осіб, виявлено 164 порушники. В результаті складено 164 акти перевірок, якими виявлено 192 випадків використання підприємцями найманих працівників без укладення трудових угод. Підприємцям, що застосовують спрощену систему оподаткування, шляхом сплати єдиного податку, за найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин нараховано більше 17,1 тис. грн. єдиного податку. До державної реєстрації трудових відносин залучено 177 громадян з виявлених 192.
Було виявлено факт виплати заробітної плати в «конвертах» в сумі 12,6 тис.грн.
За результатами перевірки донараховано 6,1 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб та штрафних санкцій.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Проведення інвентаризації основних засобів та нематеріальних активів
Згідно з п.6 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі - Кодекс) визначено, що з дати набрання чинності розділом III Кодексу (01.04.2011) для визначення переліку об'єктів основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за групами відповідно до пункту 145.1 статті 145 Кодексу з метою нарахування амортизації з дати набрання чинності розділом III Кодексу застосовуються дані інвентаризації, проведеної станом на 1 квітня 2011 року.
Передбачається, що такому нарахуванню передує отримання даних інвентаризації основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за групами відповідно до пункту 145.1 статті 145 розділу III Кодексу, яка повинна бути в обов'язковому порядку проведена станом на 01.04.2011.
Крім того, абзацом 2 цього пункту визначено, що вартість, яка амортизується, по кожному об'єкту основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів визначається як первісна (переоцінена) з урахуванням капіталізованих витрат на модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкції тощо, а також суми накопиченої амортизації за даними бухгалтерського обліку на дату набрання чинності розділом III Кодексу.
Абзацом 4 цього розділу визначено, що до переоціненої вартості основних засобів не включається сума дооцінки основних засобів, що проведена після 1 січня 2010 року.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Щодо порядку сплати єдиного податку з січня 2011 року.
Для сплати частини єдиного податку – 43 відсотки суми (без суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), нарахованого у 2011 році, додатково відкриті окремі рахунки в розрізі місцевих бюджетів за окремими кодами класифікації доходів бюджету.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Подолання корупції в державних органах – приоритетне державне завдання
З метою виконання завдань державної політики по протидії корупції в органах державної податкової служби України, усунення причин та умов, що її породжують, викорінення зловживань і попередження правопорушень з використанням службового становища, забезпечення дотримання норм етики державними службовцями, створення сприятливих умов для ефективної реалізації податкового законодавства та розвитку економіки держави, відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, у складі податкової міліції Державної податкової адміністрації України створено Управління внутрішньої безпеки ДПА України, яке підпорядковується безпосередньо Голові ДПА України.
До складу Управління внутрішньої безпеки ДПА України входять підпорядковані йому регіональні відділи внутрішньої безпеки. Одним з таких підрозділів є відділ внутрішньої безпеки при ДПА у Житомирській області УВБ ДПА України.
Основними завданням відділу є запобігання, виявлення та припинення злочинів у сфері службової діяльності, корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, серед працівників органів державної податкової служби.
Протягом двох місяців поточного року відділом внутрішньої безпеки при ДПА у Житомирській області Управління внутрішньої безпеки ДПА України здійснено 90 профілактичних заходів, зокрема проведено 87 виступів у податкових підрозділах, працівникам податкової служби винесено 3 офіційних застереження щодо недопущення протиправної поведінки.
Співробітниками зазначеного підрозділу проведено 30 службових перевірок, за результатами яких трьох працівників податкової служби області притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення вимог антикорупційного законодавства.
Крім того, у поточному році органами прокуратури та міністерства внутрішніх справ, за матеріалами відділу внутрішньої безпеки порушено 3 кримінальні справи щодо фактів вчинення службових злочинів працівниками органів державної податкової служби.
Про факти корупції, хабарництва та інших порушень з боку працівників податкових органів ви можете повідомити на “телефон довіри” відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Житомирській області Управління внутрішньої безпеки ДПА України (0412) 418-003.
За матеріалами відділу внутрішньої безпеки при
ДПА у Житомирській області УВБ ДПА України
Семінар по роз’ясненню Податкового кодексу
В приміщенні Житомирської райдержадміністрації було проведено семінар для платників податків. Зі вступним словом до присутніх звернувся перший заступник начальника інспекції Капустін Олександр Миколайович, який акцентував увагу на завданнях та основних напрямах роботи державної податкової служби, платіжній дисципліні, поданні податкової звітності в електронному вигляді.
На семінарі обговорювався механізм розрахунку податку на прибуток, адже з 1 квітня поточного року передбачено суттєві зміни в обчисленні податку на прибуток, вони пов’язані з усуненням розбіжностей між правилами податкового обліку та у щодо визнання й оцінки доходів та витрат. Фахівці податкової служби також розповіли про практичне застосування норм Податкового кодексу України, про порядок заповнення податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб, порядок проведення податкових перевірок і взаємовідносини з платниками податків,погашення податкового боргу. Наприкінці семінару виступаючі відповіли на запитання платників та надали індивідуальні консультації.
Сектор масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у Житомирському районі
|
Податкова звітність в електронному вигляді
Зусилля держави і податківців спрямовані на створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності. Одним з кроків на шляху до згоди між податковою службою і платниками податків є впровадження електронного документообігу. На даний час на обліку в державній податковій інспекції в Житомирському районі знаходиться 298 платників податку на додану вартість з них звітність в електронному вигляді подає 148.
Варто зазначити, що подання податкової звітності в електронному вигляді вигідно обом сторонам – як самим платникам податків так і органам ДПС. З одного боку податківці отримують звітні документи, практично не витрачаючи часу на їх занесення до електронних баз даних. З іншого, платники податків також зацікавлені в процесі подання звітності в електронному вигляді: її може бути передано до податкових органів безпосередньо з офісу платника, без черг, пов’язаних з передачею звітності у дні її масового подання. Відпадає потреба і в самих бланках звітності. Крім того, податкова звітність автоматично перевіряється на наявність у звітних документах помилок, що дає платнику можливість виявляти і виправляти їх самостійно, до подання звітних документів до податкових інспекцій. Для таких перевірок у системах підготовки звітності закладено спеціальні алгоритми. Звітність в електронному вигляді потрібно вдосконалювати, адже це забезпечує постійний зв’язок з податківцями, оперативний обмін даними і як наслідок – зменшення кількості помилок.
Отож, платники податків, не зволікайте, активно долучайтеся до системи подання звітності в електронному вигляді, відчуйте переваги електронного звітування над паперовим. Детальна інформація щодо забезпечення процесу подання податкової звітності в електронному вигляді за тел. 22-58-81. |
|
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
До уваги платників, які отримують торгові патенти!
З 01.01.11 згідно зі ст.267 Податкового кодексу України :
- збір за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями сплачується щомісяця не пізніше 15-го числа, який передує звітному місяцю (п. 267.5.2 ПК);
- якщо збір не буде внесено в установлений строк, дія такого патенту анулюється з 1-го числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке порушення;
- суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями ПК (п.267.5.5 ПК);
- для запобігання пошкодженню торгового патенту (вигоряння на сонці, псування внаслідок затікання дощової води, псування сторонніми особами тощо) дозволяється розміщувати нотаріально засвідчені копії торгових патентів у встановлених місцях (п.267.6.3 ПК);
- не передбачено норму, за якою суб’єкт господарювання міг сплатити вартість торгового патенту за весь термін його дії і при подальшому підвищенні вартості патенту міг не робити доплату;
- при звірянні документів, на підставі яких заповнено заявку на придбання торгових патентів, та виявлення невідповідностей орган ДПС має право відмовити у видачі торгових патентів.
Сектор масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі.
Адміністрування податку на прибуток
З ІІ кварталу 2011 року набирають чинності нові правила оподаткування податком на прибуток, визначені розділом III Податкового кодексу України.
Передбачено поступове зниження ставки податку на прибуток з 01.04.2011р. до 01.01.2014р. з 23% до 16%. До результатів діяльності 1 кварталу 2011р. суб’єкти господарювання застосовують ставку податку на прибуток у розмірі 25%.
З набранням чинності III розділу Податкового кодексу України платники податку на прибуток складають наростаючим підсумком та подають декларацію з податку на прибуток за такі звітні періоди : другий квартал, другий і третій квартали та другий-четвертий квартали 2011 року.
Основні нововведення: методологічні засади визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток, наближені до бухгалтерського обліку; дохід від реалізації продукції визначається за датою переходу покупцеві права власності, а не за правилами „першої події”; запроваджено п’ять методів нарахування амортизації, передбачених бухгалтерським обліком, в тому числі прискореної, та розподіл основних засобів по 16 групам; на період з 01.04.2011р. до 01.01.2016р. для окремих категорій платників податку на прибуток застосовується нульова ставка податку; визначено методи та порядок застосування „звичайної ціни”, який набере чинності з 01.01.2013р.
Сектор масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
До уваги громадян – платників податку за землю
Державна податкова інспекція у Житомирському районі доводить до відома платників земельного податку, що згідно статті 269 Податкового кодексу України, платниками плати за землю є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Нарахування фізичним особам сум податку за землю проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку. Податок фізичними особам сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Звертаємо увагу, що останній день сплати податку за землю – 29 серпня 2011року.
Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про приймання податкових платежів.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Державна податкова інспекція у Житомирському районі доводить до відома громадян, що державною податковою службою України запроваджується єдиний для всієї України телефонний номер 0-800-501-007 Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби України, на який громадяни або представники суб’єктів господарської діяльності можуть повідомити про зловживання, корупційні та інші неправомірні дії з боку працівників органів ДПС.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Президент України впроваджує європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади. Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Главою держави Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011р. №2939-VI.
На виконання цього закону Президент України підписав Укази "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" від 05.05.2011 р № 547/2011 та "Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України" від 05.05.2011 р. № 548/2011. Ці укази покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.
Надання публічної інформації ДПІ у Житомирському районі здійснюється у відповідь на інформаційний запит.
Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.
Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі.
При цьому необхідно вказати:
1) ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит) підпис і дату.
Сектор масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Житомирському районі
Перелік відомостей, що становлять службову інформацію в органах ДПС України
Відповідно до наказу Державної податкової адміністрації України від 8 червня 2011 року №346 затверджено Перелік відомостей, що становлять службову інформацію в органах державної податкової служби України, а саме:
1. Інформація, яка містить відомості про стан та порядок здійснення пропускного, внутрішньо-об’єктового режиму та охорону службових приміщень органів державної податкової служби.
2. Інформація з питань мобілізаційної підготовки, якщо вона не становить державну таємницю та якій, відповідно до діючих нормативно-правових актів, надано гриф обмеженого доступу.
3. Відомості про основні показники стану цивільного захисту органів ДПС, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ДПС України, та їх інженерного захисту.
4. Інформація, яка містить відомості про порядок виготовлення, облік та зберігання паролів, ключів та ідентифікаторів, які використовуються в комп’ютерних мережах, де обробляється податкова інформація, в тому числі конфіденційного характеру.
5. Відомості про стан і зміст апаратних та програмних засобів захисту інформації в органах державної податкової службі України, якщо вони не становлять державної таємниці.
6. Модель загроз об’єкта інформаційної діяльності, якщо вона не містить відомостей, що становлять державну таємницю.
7. Відомості про виділені приміщення (акти категоріювання, акти обстеження приміщень, перелік виділених приміщень в органі ДПС, список режимних об’єктів (виділених приміщень), що перебувають під охороною в органі ДПС).
8. Інформація, яка містить відомості про обстеження та категоріювання об’єктів, де циркулює інформація, що становить державну таємницю.
9. Відомості щодо стану безпеки зв’язку в органах ДПС України, якщо вони не становлять державної таємниці.
10. Відомості про порушення вимог нормативно-правових актів щодо охорони державної таємниці або захисту інформації, якщо вони не становлять державної таємниці.
11. Відомості про створення та функціонування комплексних систем захисту інформації, якщо вони не становлять державної таємниці.
12. Інформація, яка містить відомості про структуру, складові частини, технічні характеристики, ключові дані криптографічних засобів захисту інформації, якщо вони не становлять державну таємницю.
13. Інформація, яка містить відомості щодо результатів перевірок АІС стосовно наявності уразливих місць та результатів усунення виявлених недоліків.
14. Відомості щодо архітектури корпоративної мережі органів державної податкової служби.
15. Інформація, яка містить відомості щодо аналізу стану інформаційної безпеки в АІС в органах державної податкової служби України.
16. Відомості про алгоритмічне та програмне забезпечення, що використовується при формуванні ідентифікаційних номерів Державного реєстру фізичних осіб платників податків, власником яких є Державна податкова служба України.
17. Алгоритми отримання, обробки та зберігання податкової інформації, що реалізовані в автоматизованих інформаційних системах державної податкової служби України.
18. План-графік проведення документальних перевірок суб’єктів господарювання (протягом дії запланованих заходів).
19. Інформація, яка містить відомості про терміни та обсяги запланованих перевірочних заходів конкретних суб’єктів господарювання (до початку перевірки).
20. Інформація, яка містить відомості щодо фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, надана Держфінмоніторингом, а також запити і повідомлення ДПС України про хід і результати їх опрацювання.
21. Інформація, яка містить відомості про надання пільг з податку на прибуток по підприємствах військово-промислового комплексу, Міністерству оборони, МВС, СБУ.
22. Інформація, яка містить відомості про рух марок акцизного збору.
23. Відомості щодо заходів із забезпечення режиму секретності на період перебування іноземних делегацій, груп, окремих іноземців.
24. Особові справи начальницького складу працівників податкової міліції, слідчих підрозділів, підрозділів внутрішньої безпеки в органах державної податкової служби, якщо вони не містять секретних відомостей.
25. Відомості щодо розробки заходів з протидії протиправним та провокаційним діям стосовно органів державної податкової служби України, їх працівників у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків та їх близьких родичів, якщо вони не містять державної таємниці.
26. Відомості щодо планування роботи підрозділів податкової міліції, початкової підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації оперативного складу податкової міліції, якщо вони не становлять державної таємниці.
27. Відомості з питань оперативно-розшукової діяльності, що надаються за спеціальними запитами правоохоронних органів та органів виконавчої влади, якщо вони не становлять державної таємниці.
28. Інформація про виявлені конвертаційні центри.
29. Інформація про виявлені фінансові операції з ознаками сумнівності.
30. Інформація про фізичних та юридичних осіб, яка збирається та передається Державному комітету фінансового моніторингу України в межах угоди "Про міжвідомче та інформаційне співробітництво між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Державною податковою адміністрацією України" від 11.07.2006 і відповідно до п.6 угоди "використовується Держфінмоніторингом України лише відповідно до статей 13 та 16 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом".
31. Інформація зібрана в процесі оперативно-розшукової діяльності підрозділів внутрішньої безпеки ДПС України, яку не віднесено до державної таємниці.
32. Посадові інструкції оперативних працівників, співробітників органів податкової міліції.
33. Матеріали службових розслідувань за фактами надзвичайних подій серед особового складу, перевірок скарг та заяв громадян, пов’язаних з оперативно-розшуковою, службовою діяльністю підрозділів податкової міліції, якщо вони не містять секретних відомостей.
34. Інформація про норми, організацію і порядок забезпечення, обліку та зберігання озброєння у структурних підрозділах податкової міліції органів ДПС України
35. Зведені відомості щодо порядку оповіщення особового складу податкової міліції за сигналом "Збір по тривозі ".
36. Відомості щодо організації та здійснення радіозв’язку в підрозділах податкової міліції (паролі, допуски, схеми зв’язку тощо).
37. Відомості щодо установ банку (назва банку) через які здійснювалась конвертація коштів.
38. Матеріали про оперативний стан по областях щодо впливу криміногенних угрупувань у сфері оподаткування.
39. Відомості з питань оперативно-розшукової діяльності, якщо вони не становлять державної таємниці.
40. Відомості про ведення обліку секретних документів.
41. Відомості щодо розсекречування та знищення секретних документів, якщо вони не становлять державної таємниці.
42. Інформація, що міститься в документах, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію у тих випадках, коли її розголошення може зашкодити оперативним заходам, розслідуванню чи дізнанню, запобіганню злочину, порушити право людини на справедливий та об’єктивний судовий розгляд її справи, створити загрозу життю або здоров’ю будь-якої особи.
43. Відомості, що стосуються питання надання допуску та доступу до державної таємниці, якщо вони не становлять державну таємницю.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.06.2011 р. № 345
Про затвердження форм запиту на інформацію,
Інструкції щодо процедури подання запиту на
інформацію, її отримання в ДПА України та Порядку
складення та подання запитів на інформацію ДПА
України
З метою виконання Закону України „Про доступ до публічної інформації”, Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547 „Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації” та постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 583 „Питання виконання Закону України „Про доступ до публічної інформації” в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади”:
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. форму запиту на інформацію від фізичної особи в письмовому вигляді (додаток 1);
1.2. форму запиту на інформацію від юридичної особи в письмовому вигляді (додаток 2);
1.3. форму запиту на інформацію від об'єднання громадян без статусу юридичної особи в письмовому вигляді (додаток 3);
1.4. форму електронного запиту на інформацію від фізичної особи (додаток 4);
1.5. форму електронного запиту на інформацію від юридичної особи (додаток 5);
1.6. форму електронного запиту на інформацію від об'єднання громадян без статусу юридичної особи (додаток 6);
1.7. форму запиту на інформацію від запитувача за телефоном (додаток 7);
1.8. Інструкцію щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання в ДПА України (додаток 8);
1.9. Порядок складення, подання запитів на інформацію ДПА України (додаток 9).
2. Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян (Семченко О.В.) забезпечити розміщення форм запиту на інформацію в письмовому вигляді (додатки 1 – 3 та 7), Інструкції щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання в ДПА України (додаток 8), Порядку складення та подання запитів на інформацію ДПА України (додаток 9).
Термін – протягом одного робочого дня від дати затвердження.
3. Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування (Лаба М.С.) інтегрувати електронні форми запитів на інформацію (додатки 4 – 6) на веб – сайт ДПА України.
Термін – протягом тижня від дати затвердження.
4. Заступнику Голови ДПА України – голові ДПА у м. Києві Нізенку О.В., головам ДПА в АР Крим, областях та місті Севастополі забезпечити затвердження власними наказами форм запитів на інформацію, інструкцій щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання та порядків складення та подання запитів на інформацію в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) та проведення відповідних заходів в підпорядкованих державних податкових інспекціях.
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Комісії з проведення реорганізації
ДПА України, Голова ДПС України В.Ю. Захарченко
Форма електронного запиту на інформацію від фізичної особи
Форма електронного запиту на інформацію від юридичної особи
Форма електронного запиту на інформацію від об'єднання громадян без статусу юридичної особи
Форма запиту на інформацію від фізичної особи в письмовому вигляді
Форма запиту на інформацію від юридичної особи в письмовому вигляді
Форма запиту на інформацію від об'єднання громадян без статусу юридичної особи в письмовому вигляді
Форма запиту на інформацію від запитувача за телефоном
Додаток 8
до наказу ДПА України
від 08.06.11 № 345
Інструкція
щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання в ДПА України
1. Інформація про документи, які перебувають у володінні ДПА України, розміщена на веб-сайті: www.sta.gov.ua.
2. Запит може бути поданий:
на поштову адресу:
Державна податкова адміністрація України,
04655, м. Київ, Львівська пл., 8
(на конверті вказувати „Публічна інформація”);
на електронну адресу: publicinfo@sta.gov.ua;
факсом: (044) 272- 08-41;
за телефоном: 080-501-007;
в усній формі особисто посадовим особам спеціального структурного підрозділу ДПА України, на який покладено функції щодо організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації.
3. Запит може бути поданий особисто до структурного підрозділу ДПА України, на який покладено функцію щодо організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (з понеділка по п’ятницю з 09-00 до 13-00 год. та з 13-45 до 18-00 год. (у п’ятницю – до 16-45 год.)).
4. У запиті необхідно зазначити спосіб отримання інформації.
5. Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту.
6. У разі коли запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інформації щодо стану навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається протягом 48 годин із дня отримання запиту.
7. У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження запиту.
8. Інформація на запит надається безоплатно. Надання інформації в електронному вигляді здійснюється у форматі захищеного pdf файлу.
9. У разі коли запитувана інформація містить документи обсягом більш як 10 сторінок, про це протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу фактичних витрат, пов’язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку відшкодування таких витрат. Надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.
10. У задоволенні запиту може бути відмовлено у випадках, передбачених статтею 22 Закону України „Про доступ до публічної інформації”.
11. Рішення, дії чи бездіяльність органів ДПА України можуть бути оскаржені до керівника ДПА України або суду.
В. о. начальника Управління координації
нормотворчої роботи та взаємодії з
органами державної влади М.Ю. Орещенко
Додаток 9
до наказу ДПА України
від 08.06.11 № 345
ПОРЯДОК
складення та подання запитів на інформацію ДПА України
1. Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об’єднанням громадян без статусу юридичної особи ДПА України в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом або по телефону.
2. Запит на інформацію подається у довільній формі.
3. Запит на інформацію повинен містити:
прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв’язку (якщо такий є);
загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
4. Для спрощення процедури оформлення запитувачам інформації пропонується заповнювати відповідні форми запитів на інформацію. Зазначені форми можна отримати в приміщенні ДПА України за адресою: м. Київ, Львівська площа, 8, І поверх (кімната для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію) або на офіційному сайті ДПА України в розділі „Доступ до публічної інформації”.
Також пропонується заповнити спеціальну форму електронного інформаційного запиту на сайті ДПА України.
5. Запит на інформацію може бути подано особисто до структурного підрозділу ДПА України, на який покладено функцію щодо організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (з понеділка по п’ятницю з 09-00 до 13-00 год. та з 13-45 до 18-00 год. (у п’ятницю – до 16-45 год.)).
6. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює представник структурного підрозділу ДПА України, на який покладено функцію щодо організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації, із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, контактного телефону в запиті, та надає копію запиту особі, яка його подала.
7. На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування розпорядника інформації, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу.
В. о. начальника Управління координації
нормотворчої роботи та взаємодії з
органами державної влади М.Ю. Орещенко
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.05.2011 N 1434/5
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 травня 2011 р. за N 629/19367
Про затвердження форм для подання запиту на отримання публічної інформації
З метою виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" ( 2939-17 ) та Указу Президента України від 05.05.2011 N 547 ( 547/2011 ) "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" Н А К А З У Ю:
1. Затвердити форми для подання запиту на отримання публічної інформації (додатки 1-7).
2. Розмістити форми для подання запиту на отримання публічної інформації на веб-сайті Міністерства.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції - керівника апарату А.Ю.Сєдова.
Міністр О.Лавринович
· Офіційний вісник України вiд 03.06.2011 - 2011 р., № 39, стаття 1631
|
Додаток 1 до наказу Міністерства юстиції 26.05.2011 № 1434/5 |
Форма для подання запиту на отримання публічної інформації від фізичної особи в письмовому вигляді
|
Розпорядник інформації |
Міністерство юстиції України вул. Городецького, 13 м. Київ, 01001 |
ЗАПИТ на отримання публічної інформації |
|
Прізвище, ім'я та по батькові, поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону запитувача |
|
|
Вид, назва, реквізити, зміст документа, що запитується |
|
|
або |
|
|
Загальний опис інформації, що запитується |
(Загальний опис необхідної інформації) |
|
Прошу надати відповідь у визначений законом термін. Відповідь надати: |
|
Поштою |
(Вказати поштову адресу) |
|
Факсом |
(Вказати номер факсу) |
|
Електронною поштою |
(Вказати e-mail) |
|
Контактний телефон запитувача |
|
|
Дата запиту, підпис |
|
|
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України |
|
Додаток 2 до наказу Міністерства юстиції 26.05.2011 № 1434/5 |
Форма для подання запиту на отримання публічної інформації від юридичної особи в письмовому вигляді
|
Розпорядник інформації |
Міністерство юстиції України вул. Городецького, 13 м. Київ, 01001 |
ЗАПИТ на отримання публічної інформації |
|
Найменування, поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону запитувача (юридичної особи)
|
|
|
Вид, назва, реквізити, зміст документа, що запитується |
|
|
або |
|
|
Загальний опис інформації, що запитується
|
(Загальний опис необхідної інформації) |
|
Прошу надати відповідь у визначений законом термін. Відповідь надати: |
|
Поштою |
(Вказати поштову адресу) |
|
Контактний телефон запитувача |
|
|
Посада, прізвище, ім'я, по батькові та підпис представника запитувача |
|
|
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України |
|
Додаток 3 до наказу Міністерства юстиції 26.05.2011 № 1434/5 |
Форма для подання запиту на отримання публічної інформації від об'єднання громадян без статусу юридичної особи в письмовому вигляді
|
Розпорядник інформації |
Міністерство юстиції України вул. Городецького, 13 м. Київ, 01001 |
ЗАПИТ на отримання публічної інформації
|
|
Найменування, поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону запитувача (об'єднання громадян без статусу юридичної особи) |
|
|
Вид, назва, реквізити, зміст документа, що запитується |
|
|
або |
|
|
Загальний опис інформації, що запитується
|
(Загальний опис необхідної інформації) |
|
Прошу надати відповідь у визначений законом термін. Відповідь надати: |
|
Поштою |
(Вказати поштову адресу) |
|
Факсом |
(Вказати номер факсу) |
|
Контактний телефон запитувача |
|
|
Прізвище, ім'я, по батькові та підпис керівника (представника керівника) запитувача |
|
|
Дата запиту, підпис |
|
|
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України |
|
Додаток 4 до наказу Міністерства юстиції 26.05.2011 № 1434/5 |
Форма для подання запиту на отримання публічної інформації від фізичної особи електронною поштою
|
|
Міністерство юстиції України вул. Городецького, 13 м. Київ, 01001 |
ЗАПИТ на отримання публічної інформації |
|
● Фізична особа Юридична особа Об'єднання громадян без статусу юридичної особи |
|
Прізвище, ім'я та по батькові |
|
|
Поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону запитувача |
|
|
Вид, назва, реквізити, зміст документа, що запитується |
|
|
або |
|
|
Загальний опис інформації, що запитується |
|
|
Прошу надати мені відповідь у визначений законом термін: ● Поштою Факсом Електронною поштою |
|
Контактна електронна пошта (якщо вибрано форму відповіді "Електронною поштою") |
|
|
Факс (якщо вибрано форму відповіді "Факсом") |
|
|
Прізвище, ім'я та по батькові запитувача |
|
|
Введіть символи |
(Символи) |
|
Дата запиту |
|
|
Заповнюється у Міністерстві юстиції України |
|
Посада, прізвище, ініціали, телефон, підпис працівника, що прийняв запит |
|
|
Час та дата |
|
|
Додаток 5 до наказу Міністерства юстиції 26.05.2011 № 1434/5 |
Форма для подання запиту на отримання публічної інформації від юридичної особи електронною поштою
|
|
Міністерство юстиції України вул. Городецького, 13 м. Київ, 01001 |
ЗАПИТ на отримання публічної інформації |
|
Фізична особа ● Юридична особа Об'єднання громадян без статусу юридичної особи |
|
Найменування об'єднання громадян без статусу юридичної особи |
|
|
Поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону запитувача |
|
|
Вид, назва, реквізити, зміст документа, що запитується |
|
|
або |
|
|
Загальний опис інформації, що запитується |
|
|
Прошу надати мені відповідь у визначений законом термін: ● Поштою Факсом Електронною поштою |
|
Контактна електронна пошта (якщо вибрано форму відповіді "Електронною поштою") |
|
|
Факс (якщо вибрано форму відповіді "Факсом") |
|
|
Посада |
|
|
Прізвище, ім'я та по батькові представника запитувача |
|
|
Введіть символи |
(Символи) |
|
Дата запиту |
|
|
Заповнюється у Міністерстві юстиції України |
|
Посада, прізвище, ініціали, телефон, підпис працівника, що прийняв запит |
|
|
Час та дата |
|
|
Додаток 6 до наказу Міністерства юстиції 26.05.2011 № 1434/5 |
Форма для подання запиту на отримання публічної інформації від об'єднання громадян без статусу юридичної особи електронною поштою
|
|
Міністерство юстиції України вул. Городецького, 13 м. Київ, 01001 |
ЗАПИТ на отримання публічної інформації |
|
Фізична особа Юридична особа ● Об'єднання громадян без статусу юридичної особи |
|
Найменування об'єднання громадян без статусу юридичної особи |
|
|
Поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону запитувача |
|
|
Вид, назва, реквізити, зміст документа, що запитується |
|
|
Прошу надати мені відповідь у визначений законом термін: ● Поштою Факсом Електронною поштою |
|
Контактна електронна пошта (якщо вибрано форму відповіді "Електронною поштою") |
|
|
Факс (якщо вибрано форму відповіді "Факсом") |
|
|
Посада |
|
|
Прізвище, ім'я та по батькові керівника (представника керівника) запитувача |
|
|
Введіть символи |
(Символи) |
|
Дата запиту |
|
|
Щоб стерти невірно введені дані, натисніть кнопку |
Очистити |
|
Заповнюється у Міністерстві юстиції України |
|
Посада, прізвище, ініціали, телефон, підпис працівника, що прийняв запит |
|
|
Час та дата |
|
|
Додаток 7 до наказу Міністерства юстиції 26.05.2011 № 1434/5 |
Форма для подання запиту на отримання публічної інформації від запитувача по телефону
|
Розпорядник інформації |
Міністерство юстиції України вул. Городецького, 13 м. Київ, 01001 |
ЗАПИТ на отримання публічної інформації |
|
Прізвище, ім'я та по батькові (найменування), поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону запитувача (прізвище, ім'я та по батькові представника запитувача) |
_____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ |
|
Вид, назва, реквізити, зміст документа, що запитується |
_____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ |
|
або |
|
|
Загальний опис інформації, що запитується |
(Загальний опис необхідної інформації) ___________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ |
|
Прошу надати відповідь у визначений законом термін. Відповідь надати: |
|
Поштою |
(Вказати поштову адресу) |
|
Факсом |
(Вказати номер факсу) |
|
Електронною поштою |
(Вказати e-mail) |
|
Посада, прізвище, ініціали, телефон працівника, що прийняв запит |
_____________________________________________________ _____________________________________________________ |
|
Час, дата, підпис |
|
|
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України (Запит заповнюється працівником Міністерства юстиції України) |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 травня 2011 р. N 583
Київ
Питання виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади
Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" та Указу Президента України від 5 травня 2011 р. № 547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити, що Секретаріат Кабінету Міністрів України:
1) є розпорядником інформації, якою володіє Кабінет Міністрів України, зокрема інформації:
яка отримана або створена в процесі здійснення Кабінетом Міністрів України своїх повноважень та яка перебуває у володінні Секретаріату Кабінету Міністрів України;
яка отримана або створена Секретаріатом Кабінету Міністрів України під час забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України та яка перебуває у володінні Секретаріату Кабінету Міністрів України;
2) не є розпорядником інформації за запитами на інформацію:
стосовно інформації інших державних органів України, органів влади інших держав, міжнародних організацій;
стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або яка потребує створення в інший спосіб.
2. Визначити Управління забезпечення доступу до публічної інформації Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України спеціальним структурним підрозділом з питань запитів на інформацію, що надходять Кабінетові Міністрів України, Секретаріатові Кабінету Міністрів України.
3. Затвердити такі, що додаються:
примірну форму запиту на інформацію;
примірний порядок складення та подання запитів на інформацію.
4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям на підставі примірної форми запиту на інформацію та примірного порядку складення та подання запитів на інформацію затвердити власні акти.
|
Прем'єр-міністр України |
М. АЗАРОВ |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. N 583 |
|
ПРИМІРНА ФОРМА ЗАПИТУ НА ІНФОРМАЦІЮ
|
Розпорядник інформації |
________________________________________________________________________ (найменування розпорядника інформації) |
|
Запитувач |
________________________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові - для фізичних осіб, найменування організації, ________________________________________________________________________ прізвище, ім'я, по батькові представника організації - для юридичних ________________________________________________________________________ осіб та об'єднань громадян, що не мають статусу юридичної особи, ________________________________________________________________________ поштова адреса або електронна адреса, контактний телефон) |
ЗАПИТ НА ІНФОРМАЦІЮ
|
Прошу відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" надати _____________________________________________________________________________________ (загальний опис інформації або вид, назва, реквізити чи зміст документа)
Запитувану інформацію прошу надати у визначений законом строк (необхідне зазначити): |
|
на поштову адресу |
________________________________________________________________ (поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, ________________________________________________________________ будинок, корпус, квартира) |
|
на електронну адресу |
________________________________________________________________ |
|
телефаксом |
________________________________________________________________ |
|
за телефоном |
________________________________________________________________ |
|
__________ ___________ (дата) (підпис) |
|
Примітки. |
1. Система обліку, що містить інформацію про документи, які перебувають у володінні ________________________________________________________________________, (найменування розпорядника інформації) розміщена на веб-сайті ____________________________________________________. (адреса офіційного веб-сайту розпорядника інформації)
2. Запит може бути поданий: на поштову адресу _______________________________________________________; (поштова адреса розпорядника інформації) на електронну адресу _____________________________________________________; (електронна адреса розпорядника інформації) телефаксом _____________________________________________________________; (номер телефаксу розпорядника інформації) за телефоном ____________________________________________________________. (номер телефону розпорядника інформації)
3. Запит може бути поданий особисто до спеціальних структурних підрозділів або посадовим особам, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою володіє розпорядник інформації, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку.
4. У запиті необхідно зазначити спосіб отримання інформації.
5. Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту.
6. У разі коли запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інформації щодо стану навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається протягом 48 годин з дня отримання запиту.
7. У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня надходження запиту.
8. Інформація на запит надається безоплатно.
9. У разі коли запитувана інформація містить документи обсягом більш як 10 сторінок, про це протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу фактичних витрат, пов'язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку відшкодування таких витрат. Надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.
10. У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
3) запитувач не оплатив фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком документів, відповідно до пункту 9 цих приміток;
4) не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме не зазначено:
прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку (якщо такий є);
загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
підпис і дату (за умови подання письмового запиту). |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. N 583 |
|
ПРИМІРНИЙ ПОРЯДОК складення та подання запитів на інформацію
1. Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об'єднанням громадян без статусу юридичної особи розпоряднику інформації в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом або по телефону.
2. Запит на інформацію подається у довільній формі.
3. Запит на інформацію повинен містити:
прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв'язку (якщо такий є);
загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
4. Для подання письмового запиту запитувач може використати форму, яку надає розпорядник інформації або яка розміщується на офіційному веб-сайті розпорядника.
5. Запит на інформацію може бути подано особисто до спеціальних структурних підрозділів або посадовим особам, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою володіє розпорядник інформації, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку.
6. Під час подання запиту на інформацію запитувач зазначає зручну для нього форму отримання інформації.
7. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює представник спеціального структурного підрозділу або посадова особа, яка організовує у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою володіє розпорядник інформації, із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, контактного телефону в запиті, та надає копію запиту особі, яка його подала.
8. На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування розпорядника інформації, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу.
Урядовий кур'єр вiд 07.06.2011 - № 102
До уваги платників податків! Указ Президента України від 5 травня 2011 року N 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації»
Указ Президента України
Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації
З метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади Закону України «Про доступ до публічної інформації», реалізації конституційного права особи вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, керуючись частиною другою статті 102 Конституції України, постановляю:
1. Кабінету Міністрів України:
забезпечувати в установленому порядку здійснення фінансування передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації» заходів, виконуваних розпорядниками інформації, які утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України;
затвердити у визначений Законом України «Про доступ до публічної інформації» строк граничні норми витрат на копіювання та друк документів;
підготувати разом із Службою безпеки України та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект стосовно вдосконалення законодавчих актів щодо доступу до інформації з обмеженим доступом та відповідальності за порушення таких актів;
запровадити моніторинг виконання органами виконавчої влади Закону України «Про доступ до публічної інформації» та моніторинг судових рішень, прийнятих у зв'язку з порушенням права на одержання публічної інформації, здійснювати в разі потреби підготовку пропозицій щодо вдосконалення названого Закону та вносити їх у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради України;
розробити і внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо здійснення державного контролю за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації;
ужити заходів щодо забезпечення уніфікованого підходу стосовно затвердження органами виконавчої влади інструкцій з питань обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв, які містять відомості, що становлять службову інформацію.
2. Кабінету Міністрів України, центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській, Севастопольській міським, районним державним адміністраціям забезпечити безумовне виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема:
1) розробити і затвердити:
форми запитів на інформацію, які повинні містити стислу інструкцію щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання тощо;
порядок складання, подання запитів в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою);
2) запровадити облік запитів на інформацію;
3) визначити (утворити) спеціальні структурні підрозділи або визначити посадових осіб, які організовуватимуть доступ до публічної інформації, та завдання таких структурних підрозділів або осіб;
4) визначити спеціальні місця для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями, обладнати такі місця відповідною оргтехнікою;
5) створити умови для подання письмових запитів громадянами з обмеженими фізичними можливостями;
6) створити з метою доступу до публічної інформації та її збереження систему обліку документів, що знаходяться у відповідних розпорядників інформації і містять публічну інформацію, забезпечити обов'язкову реєстрацію в цій системі таких документів та надання доступу до них за запитами, оприлюднення зазначеної інформації на офіційних веб-сайтах (а в разі їх відсутності – в інший прийнятний для громадян спосіб);
7) забезпечувати своєчасне оприлюднення проектів рішень, що підлягають обговоренню, а також систематичне і оперативне оприлюднення та оновлення інформації про свою діяльність;
8) забезпечити оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, на веб-сайтах, інформаційних стендах, в інший прийнятний для громадян спосіб інформації, зазначеної у статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», форм запитів на інформацію;
9) затвердити переліки відомостей, що становлять службову інформацію, та оприлюднити їх в установленому порядку;
10) затвердити інструкції з питань обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв, які містять відомості, що становлять службову інформацію;
11) вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до наявної інформації про особу інших осіб;
12) організувати інформування населення про права громадян, передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації»;
13) забезпечити проведення навчань і підвищення кваліфікації заступників керівників органів виконавчої влади, працівників структурних підрозділів та відповідальних осіб з питань забезпечення доступу до публічної інформації;
14) сприяти депутатам місцевих рад, громадським організаціям, громадським радам, громадянам у здійсненні громадського контролю за забезпеченням органами виконавчої влади доступу до публічної інформації шляхом проведення громадських слухань, громадської експертизи тощо.
3. Покласти на керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади персональну відповідальність за забезпечення належного виконання відповідними органами вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
4. Запропонувати органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо забезпечення доступу громадян до публічної інформації.
5. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
|
Президент України |
Віктор ЯНУКОВИЧ |
м. Київ, 5 травня 2011 року
N 547/2011
Урядовий кур'єр вiд 12.05.2011 - № 84
Офіційний вісник України вiд 20.05.2011 - 2011 р., № 35, стаття 1433
До уваги платників податків! Закон України від 13 січня 2011 року N 2939-VI «Про доступ до публічної інформації»
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про доступ до публічної інформації
Цей Закон визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Публічна інформація
1. Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
2. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Стаття 2. Мета і сфера дії Закону
1. Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.
2. Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.
Стаття 3. Гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації
1. Право на доступ до публічної інформації гарантується:
1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;
3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;
4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;
5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;
6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Стаття 4. Принципи забезпечення доступу до публічної інформації
1. Доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах:
1) прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень;
2) вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом;
3) рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
Розділ II. ПОРЯДОК ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ
Стаття 5. Забезпечення доступу до інформації
1. Доступ до інформації забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації:
в офіційних друкованих виданнях;
на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет;
на інформаційних стендах;
будь-яким іншим способом;
2) надання інформації за запитами на інформацію.
Стаття 6. Публічна інформація з обмеженим доступом
1. Інформацією з обмеженим доступом є:
1) конфіденційна інформація;
2) таємна інформація;
3) службова інформація.
2. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:
1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
3. Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо він правомірно оприлюднив її раніше.
4. Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше.
5. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.
6. Не належать до інформації з обмеженим доступом декларації про доходи осіб та членів їхніх сімей, які:
1) претендують на зайняття чи займають виборну посаду в органах влади;
2) обіймають посаду державного службовця, службовця органу місцевого самоврядування першої або другої категорії.
7. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.
Стаття 7. Конфіденційна інформація
1. Конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена в частині першій і другій статті 13 цього Закону.
2. Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 цього Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Стаття 8. Таємна інформація
1. Таємна інформація - інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю слідства та іншу передбачену законом таємницю.
2. Порядок доступу до таємної інформації регулюється цим Законом та спеціальними законами.
Стаття 9. Службова інформація
1. Відповідно до вимог частини другої статті 6 цього Закону до службової може належати така інформація:
1) що міститься в документах суб'єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень;
2) зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.
2. Документам, що містять інформацію, яка становить службову інформацію, присвоюється гриф "для службового користування". Доступ до таких документів надається відповідно до частини другої статті 6 цього Закону.
3. Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, який складається органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими суб'єктами владних повноважень, у тому числі на виконання делегованих повноважень, не може бути обмеженим у доступі.
Стаття 10. Доступ до інформації про особу
1. Кожна особа має право:
1) знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом;
2) доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається;
3) вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону;
4) на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів;
5) на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом.
2. Обсяг інформації про особу, що збирається, зберігається і використовується розпорядниками інформації, має бути максимально обмеженим і використовуватися лише з метою та у спосіб, визначений законом.
3. Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані:
1) надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом;
2) використовувати її лише з метою та у спосіб, визначений законом;
3) вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб;
4) виправляти неточну та застарілу інформацію про особу самостійно або на вимогу осіб, яких вона стосується.
4. Зберігання інформації про особу не повинно тривати довше, ніж це необхідно для досягнення мети, задля якої ця інформація збиралася.
5. Відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені.
Стаття 11. Захист особи, яка оприлюднює інформацію
1. Посадові та службові особи не підлягають юридичній відповідальності, незважаючи на порушення своїх обов'язків, за розголошення інформації про правопорушення або відомостей, що стосуються серйозної загрози здоров'ю чи безпеці громадян, довкіллю, якщо особа при цьому керувалася добрими намірами та мала обґрунтоване переконання, що інформація є достовірною, а також містить докази правопорушення або стосується істотної загрози здоров'ю чи безпеці громадян, довкіллю.
Розділ III. СУБ'ЄКТИ ВІДНОСИН У СФЕРІ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Стаття 12. Визначення та перелік суб'єктів
1. Суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є:
1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень;
2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону;
3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.
Стаття 13. Розпорядники інформації
1. Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:
1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання;
2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;
3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків;
4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
2. До розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють:
1) інформацією про стан довкілля;
2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;
3) інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров'ю та безпеці громадян;
4) іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).
3. На розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами.
4. Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.
Стаття 14. Обов'язки розпорядників інформації
1. Розпорядники інформації зобов'язані:
1) оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення;
2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні;
3) вести облік запитів на інформацію;
4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо;
5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації;
6) надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.
Стаття 15. Оприлюднення інформації розпорядниками
1. Розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати:
1) інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо);
2) нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньо організаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності;
3) перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення;
4) порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності;
5) інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник;
6) інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації;
7) плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань;
8) розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи;
9) загальні правила роботи установи, правила внутрішнього трудового розпорядку;
10) звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію;
11) інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, а саме про:
їхні місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв'язку, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти;
прізвище, ім'я та по батькові, службові номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти керівника органу та його заступників, а також керівників структурних та регіональних підрозділів, основні функції структурних та регіональних підрозділів, крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом;
розклад роботи та графік прийому громадян;
вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад;
перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів, необхідних для надання послуг, правила їх оформлення;
перелік і службові номери засобів зв'язку підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, та їх керівників, крім підприємств, установ та організацій, створених з метою конспірації, оперативно-розшукової або контррозвідувальної діяльності;
порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, їх дій чи бездіяльності;
систему обліку, види інформації, якою володіє суб'єкт владних повноважень;
12) іншу інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений законом.
2. Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
3. Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
4. Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.
Стаття 16. Відповідальні особи з питань запитів на інформацію
1. Розпорядник інформації відповідає за визначення завдань та забезпечення діяльності структурного підрозділу або відповідальної особи з питань запитів на інформацію розпорядників інформації, відповідальних за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію та надання консультацій під час оформлення запиту.
2. Запит, що пройшов реєстрацію у встановленому розпорядником інформації порядку, обробляється відповідальними особами з питань запитів на інформацію.
Стаття 17. Контроль за забезпеченням досту
|