31 Січня, 2018 14:13:00
Марина Порошенко та Геннадій Зубко у Житомирі ініціювали старт проекту створення Інклюзивно-ресурсних центрів в області

Перша леді країни Марина Порошенко разом із Віце-прем’єр-міністром, Міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадієм Зубком ініціювали старт проекту щодо створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів на рівні місцевих громад.

Про це вони спілкувалися сьогодні, 31 січня, на зустрічі із головами ОТГ, РДА та міськими головами під час робочої поїздки на Житомирщину. Взяв участь у зустрічі й голова Житомирської РДА Сергій Микитюк та голови ОТГ району.

«Сьогодні ми закладаємо основу для успішної реалізації ще одного з етапів реформи інклюзивної освіти – створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ), які мають запрацювати з 1 вересня цього року. Благодійний Фонд Порошенка разом із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробили типовий проект створення Інклюзивно-ресурсного центру в територіальній громаді, який допоможе у максимально короткий термін відкрити такі центри», – сказала Марина Порошенко.

Також під час зустрічі голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підписав Меморандум про співпрацю щодо формування мережі ІРЦ із керівниками органів місцевого самоврядування області. А це означає, що кожен на своєму місці зробить усе можливе, щоб система ІРЦ запрацювала вчасно, адже буде проведено конкурс на фахівців ІРЦ та облаштовано всі приміщення необхідним матеріально-технічним обладнанням.

«Наразі реалізація цього проекту стартує в Житомирській області. І я вірю, що в близькому майбутньому цей приклад буде успішно впроваджено по всій Україні», – підкреслила Марина Порошенко.

Також у рамках візиту дружина Президента відвідає Центр реабілітації дітей дошкільного віку, який знаходиться на базі Житомирського обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків.

Нагадаємо, що у районі вже ведеться активна робота по створенню районного ІРЦ на базі Новогуйвинської гімназії.