10 Червня, 2010 09:02:00

Найбільше робіт присвячено родині, родинним святам, відпочинку з батьками, появі в сім'ї меншого братика чи сестрички, часто до сімейного кола включають бабусю й дідуся. З такою ж ніжністю ставляться діти до своїх вихованців : котиків чи песиків, чи інших тваринок, якими вони опікуються. У таких ситуаціях вони почувають себе старшими, потрібними комусь. Для багатьох головним святом залишається Новий рік - казковий, веселий, з ялинкою і Дідом Морозом та з повною торбою подарунків. Подарунки бажані завжди. Несподівані й очікувані, маленькі й великі - це завжди здійснення мрії: так просто подарувати дитині щастя, наприклад, велосипед - це значить подарувати незрівняне почуття свободи., простору. Декому пощастило пережити емоційний підйом, не приймаючи дарунки, а даруючи зроблене своїми руками. Дехто почувався щасливим не в розвагах, а в праці. Не кожен може похвалитися, що йому довірили кермо автомобіля чи комбайна.

Перше вересня залишилося радісним святом, особливо для молодших. А шкільні будні щось майже нікого не радують ... Проте всі люблять подорожувати - все одно: далеко чи близько, аби бачити щось нове. В молодшому віці це - цирк, зоопарк. Старші відкривають для себе заповідні куточки рідного краю. Для когось найбільше щастя - "Макдональдс" з кольоровим кульками та смачним морозивом - тільки в дитинстві морозива так смакує, і каруселі такі веселі! Чи багато треба для щастя, коли тобі вісім чи дев'ять років? Літо! Дощ! Метелик на долоні! Пізніше ми втрачаємо ту дитячу здатність дивуватися, наповнювати відкриттям кожен день, стрибати, радіючи тому, що є дощ, є метелик, є - я! Підростаючи, діти починають краще розуміти інших, дивитися на світ реальніше і любити цей світ, іноді всупереч реалістичному пізнанню.

Підлітків приваблює спроба розібратися в собі й передати непрості свої думки в малюнку. І це, погодьтесь, вражає. У тринадцять-п'ятнадцять років в душі розквітає нова квітка, виникає перше почуття ніжності, що переповнює душу то тихим, то шаленим щастям. Так хочеться щоб воно залишилося з тобою назавжди ... зображення природи, повні милування навколишнім світом і тієї первісної гармонії, що співзвучна спокою і величі природі. Адже це так дивно і радісно - почувати щасливим серед природи. Проблемність сучасного суспільного життя чи втрата соціальних ідеалів відбилися на тому, що лише одиниці почувають себе щасливими через причетність до незалежної України. Діти - щирі.  А скільки ж покладено на вівтар... Проте, принаймні наше суспільство не назвеш заполітизованим ...

Ми вдячні всім, хто відгукнувся на наш конкурс, поділився з нами зі своїм найдорожчим. Кожен малюнок дав нам цінну інформацію, не кажучи про безцінні емоції. Перегляд малюнків був справжнісіньким щастям для нас. Такі вони безпосередні, щирі, талановиті, дотепні, глибокі, зворушливі, ліричні, поетичні, життєрадісні - різні, як саме життя. Хай щастить нашим дітям і в дорослому життя!

Провідний спеціаліст ЖРЦСССДМ

О.Л.Савельєва