12 Лютого, 2018 17:05:00
Щодо санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2018 року набрав  чинності  пункт 24 Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854, яким передбачено, що за бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, тобто, особа має право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію.

Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, визначається Міністерством соціальної політики щороку з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (на 2018 рік становить 481 гривня). Зазначена норма встановлена Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838, яка набрала чинності з 1 січня 2018 року.

Для виплати грошової компенсації громадяни подають органу соціального захисту населення за місцем проживання:
1) громадяни, віднесені до категорії 1:
- заяву про взяття на облік для виплати компенсації;
- медичну довідку  за формою 070/о;
- копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
- копію паспорта.
2) один з батьків  дитини з інвалідністю  або особа, яка їх замінює:
- заяву про взяття на облік для виплати компенсації;
- медичну довідку  за формою 070/о на дитину ;
- медичну довідку за формою 070/о для одного  із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює (у  разі наявності);
- копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
- копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини або особи, яка їх замінює;
- копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
- копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
- довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Також, звертаємо Вашу увагу на те, що Кабінетом Міністрів України 25 січня 2018року прийнято постанову № 31 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році». Постановою передбачено, що розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку  для санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, буде становити:

для осіб, віднесених до категорії 1,- 6822 гривні;

для осіб, віднесених до категорії1 із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку) -20685 гривень;

для дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою,- 13545гривень.

Для взяття на облік на отримання санаторно-курортної путівки або грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки у наступному році постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи громадянам, вказаних вище категорій, необхідно звернутися з заявами та доданими документами до 15 жовтня 2018 року до Управління праці та соціального захисту населення Житомирської райдержадміністрації за адресою: м. Житомир, вул. Б.Тена,16, кім. 5, тел. 22-76-82.