15 Січня, 2018 11:46:00
Центральна районна лікарня: потрібно боротися за кожного пацієнта

В умовах реформування медичної галузі країни неминуче посилюватиметься фактор конкуренції між усіма лікувальними закладами. Боротьба за пацієнта, безперечно, торкнеться і комунальної установи "Центральна районна лікарня" Житомирської районної ради. Тому ще минулого року було поставлено завдання зберегти  цей медзаклад, який обслуговує жителів усього району, та вивести його на значно якісніший рівень надання медпослуг. З цією метою з районного бюджету та бюджетів об’єднаних громад і окремих сільських рад було виділено чималі кошти для втілення в життя продиктованих часом орієнтирів, а керівництвом лікарні за сприяння райдержадміністрації та райради здійснюється низка відповідних комплексних заходів. І перш за все це придбання сучасного діагностичного обладнання, на що загалом було витрачено 5 млн. 442 тис. грн. Скажімо, минулого року для потреб приймально-діагностичного відділення КУ "ЦРЛ" було закуплено фіброгастроскоп вартістю 1 млн. 209 тис. грн. (з районного бюджету було перераховано 215 тис. грн., Левківська сільська рада та Станишівська ОТГ виділили по 150 тис. грн., Глибочицька ОТГ - 140 тис.грн., Оліївська - 200 тис. грн., депутати районної ради перерахували 345 тис. грн. та власні надходження лікарні склали 9,1 тис. грн.

Також за кошти районного бюджету та за рахунок власних надходжень було придбано колоноскоп за 649,2 тис. грн., ультразвукову діагностичну систему вартістю 1 млн. 600 тис. грн., двоканальний лазерний сканувальний апарат ціною 39 тис. грн., біохімічний автоматичний аналізатор для кліко-діагностичної лабораторії вартістю 778, 9 тис. грн. та допоміжне обладнання для лапараскопічної стійки в хірургічному відділенні (100 тис. грн.).

Не менш важливим напрямком роботи щодо осучаснення лікарні є проведення капітального ремонту лікувально-діагностичних та допоміжних приміщень. Приміром, у поліклінічному відділенні вже виконано ремонтні роботи на загальну суму 105,6 тис. грн., у терапевтичному - на суму 10 тис. грн., хірургічному - на 104,8 тис. грн., з яких 10 тис. грн. надала Станишівська ОТГ, у дитячому відділенні кошторис ремонту склав 10 тис.грн., у терапевтичному відділенні №2 (с.Троянів) - 198,25 тис.грн. Повністю за рахунок депутатського корпусу райради на суму 50 тис.грн. було придбано ліжка для неврологічного відділення.

Значні кошти було спрямовано на поточний ремонт системи опалення (128,8 тис.грн.) та харчоблоку (188,9 тис.грн.). Усього ремонтні роботи профінансовано на 1 млн. 36 тис. грн. Наразі ж, з метою зниження витрат на підтримання комфортної  температури, розроблено проект по термосанації приміщень.

Поряд із цим керівництво лікарні активно працює над залученням до роботи в закладі висококваліфікованих вузькоспеціалізованих фахівців. І чимало медиків вже перейшли на постійну роботу до ЦРЛ з інших лікувальних установ. А для створення додаткових зручностей як для населення району, так і медиків,  щоб підвозити усіх до самої лікарні без пересадок, опрацьовується новий маршрут громадського транспорту за схемою Новогуйвинське-Гуйва-Зарічани-Станишівка (районна лікарня). Додасть зручностей і заплановане облагородження прилеглої до лікарні території, зокрема, облаштування автостоянки, монтаж освітлення, заміна огорожі по периметру будівлі тощо.

Також як керівництво району, так і медики здійснюють конретні кроки щодо повернення колишнього інфекційного відділення до структури КУ "ЦРЛ". Про це, зокрема, йшла мова і під час розширеної адміністративної наради, яка пройшла 4 січня поточного року за участю голови районної державної адміністрації С.М. Микитюка, голови районної ради С.Г. Крутія, начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації М.П. Суслика, в.о. заступника начальника цього ж управління В.І Лучківа, начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню згаданого управління О.Г. Андрушка, головного лікаря КУ "ЦРЛ" Т.Д. Собка, головного лікаря дитячої обласної клінічної лікарні Ю.Д. Довгополого, завідувача обласним цнтром медичної статистики О.М. Зарицького та головного лікаря міської дитячої лікарні В.Й Башека.

До речі, учасники цієї представницької наради відзначили високий сьогоднішній рівень матеріально-технічної бази лікувально-профілактичного закладу КУ "ЦРЛ", досвідченість лікарів та середнього медперсоналу, добросовісне виконання ними своїх функціональних обов’язків, комфортні умови перебування для пацієнтів у стаціонарних та поліклінічному відділеннях лікарні, якісне надання медичної допомоги. Мабуть, саме завдяки цьому серед пацієнтів райлікарні більшає навіть мешканців з інших, прилеглих районів області, які почали звертатися за допомогою до центральної районної лікарні  Житомирського району...

Валерій Терновий.