14 Грудня, 2017 10:41:00
У Новогуйвинському вшанували ліквідаторів

13 грудня у  смт Новогуйвинське пройшли районні заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Участь у заходах взяли власне ліквідатори та члени їх сімей, голова Житомирської РДА Сергій Микитюк, керівник апарату РДА Алла Ковальчук, Новогуйвинський селищний голова Зоя Гончаренко, депутати районної ради Василь Козел, Василь Стах, Антон Михайлов та Віктор Загладько, Василівський та Троянівський сільські голови Петро Андросович і Микола Білеуш, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Людмила Вакулюк, члени Громадської ради при РДА, громадськість району. Нажаль голови інших сільських рад, крім вищезазначених, не знайшли можливості взяти участь у заходах та не забезпечили присутність ліквідаторів, які проживають у підпорядкованих населених пунктах.

Розпочалися урочистості мітингом та панахидою біля пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС «Тим, кому завдячуємо життям». Учасники заходів поклали квіти до монумента та вшанували пам’ять тих ліквідаторів, які, виконавши свій громадянський обов’язок, вже відійшли у вічність.

Продовжилися районні заходи у Новогуйвинському будинку культури, де усі присутні у залі переглянули документальну стрічку про трагічні події 1986 року.

«Для мене цей день особливо важливий, адже мій батько був серед тих, хто будував саркофаг над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, на жаль, сьогодні його немає в живих. Ми маємо пам’ятати про самопожертву, героїзм, мужність наших ліквідаторів. Чорнобиль – це біль України, це рана, яка не скоро загоїться. Я щиро дякую вам за те, що ви зробили  для народу України, для всього світу, адже ви зберегли наше майбутнє», - сказав голова райдержадміністрації, звертаючись до ліквідаторів.

Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС нашого району були відзначені грамотами і подяками Житомирської РДА та Житомирської районної ради, відзнаками районної громадської організації «Союз «Ліквідатори Чорнобиля».

Завершилися заходи пам’ятним концертом, що був організований працівниками культури району.