12 Грудня, 2017 12:35:00
У Житомирському районі триває реалізація заходів з енергозбереження

Головною тенденцією розвитку житлово-комунального господарства в Житомирському районі у 2017 році залишалася подальша реалізація енергоефективних заходів на всіх етапах вироблення, постачання та споживання житлово-комунальних послуг та підвищення якості надання комунальних послуг населенню.

Серед основних напрямків реалізації такої політики стало забезпечення реалізації Програми стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирського району щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки. Загальний обсяг фінансування по цьому напрямку у поточному році склав 115 тис. грн. Також компенсовано із районного бюджету 109 позичальникам витрат на проведення заходів з енергоефективності на суму 107 352 грн.

З цією ж метою у смт Озерне та смт Новогуйвинське упродовж року встановлено 33 теплові лічильники, що становить 76% від загальної потреби. Загальна вартість робіт, що фінансуються з селищного та районного бюджетів  становить по цьому напрямку близько 2,2 млн. грн.

Окрім того, у 2017 році проведено низку капітальних ремонтів та технічного переоснащення шкільних котелень, спрямованих на економію витрат на енергоносії та скорочення об’ємів споживання природного газу. Такі роботи проведено у 8 навчальних закладах на загальну суму близько 4 млн. грн.

У поточному році вже завершено заміну теплотраси протяжністю 620 м у смт Новогуйвинське (витрачено 1,4 млн. грн.). У Озерному в цьому році замінено 230 м теплотраси на загальну суму близько 820 тис. грн., завершується ремонт покрівлі котельні у цьому селищі (зведений кошторис ремонту складає 1 млн. 018 тис. грн.).

Також у 2017 році продовжувалися роботи із встановлення енергозберігаючих вікон і дверей та термосанації у закладах медичного обслуговування населення, закладах освіти та культури.

Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у 2017 році отримували 10 289 домогосподарств на загальну суму 91 619,6 тис. грн.

Субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу отримали 1 219 домогосподарств, на суму 2 671,5 тис. грн.

Нагадаємо також, що у 2017 році у Житомирському районі проведено масштабні роботи щодо ремонту комунальних доріг та автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Загалом, станом на 11 грудня, касові видатки на поточний та капітальний ремонт із районного, селищного та сільських бюджетів по цьому напрямку соціально-економічного розвитку склали 26 млн. грн.

Продовжується й реалізація районної програми «Питна вода». У рамках реалізації даної програми здійснено ряд заходів за кошти районного та сільських бюджетів. Зокрема, – проведено технічне переоснащення одиниць та вузлів станції знезалізнення у с. Нова Василівка, проведено промивку водогінної мережі у с. Висока Піч та заміну фільтрів, заміну частини водогону та поточні ремонти у с. Березівка. На реалізацію цих заходів використано понад 1,1 млн. грн.