9 Лютого, 2018 13:35:00
Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує про професійну адаптацію учасників АТО

З метою відновлення та вдосконалення професійних навичок і вмінь, як невід’ємної складової адаптації до життя в мирних умовах, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці  Урядом затверджено Порядок організації соціальної і професійної адаптації учасників АТО та механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті  за відповідною програмою.

Професійна адаптація учасників антитерористичної операції охоплює всіх учасників АТО, яким встановлено статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни.

Надання послуг професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, одноразово в порядку черговості.

Для отримання послуг професійної адаптації  необхідно звернутись до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання із відповідною заявою  та документами.

Після успішного завершення повного курсу  навчання учасники антитерористичної операції отримують документи державного зразка, підтверджуючі набуття нової спеціальності або підвищення кваліфікації по раніше отриманій  професії.

Професійне навчання учасників АТО здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Учасники антитерористичної операції з вищою освітою, за бажанням можуть оволодіти робітничими  професіями, отримати іншу спеціальність на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищити кваліфікацію, спеціалізацію.

Прийом на навчання для отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше учасниками антитерористичної операції освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня спеціаліста, бакалавра, молодшого спеціаліста здійснюється згідно з умовами прийому до вищих навчальних закладів у відповідному році.

Для осіб з інвалідністю можлива організація дистанційного навчання.

За роз’ясненнями з питань надання послуг з професійної адаптації учасники АТО можуть звертатися до департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації  за телефоном 47-47-19, а до районного управління праці та соціального захисту населення ЖРДА за телефонами  22-76-74; 22-76-68  в  робочі дні з 8.00 до 17.00 години.