3 Жовтня, 2018 15:49:00
Увага! Житомирське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує про вакцинацію диких м’ясоїдних тварин

Відповідно до Розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України №100 від 03.09.2018 з 4 жовтня 2018 року на території Житомирської області планується  проведення осінньої кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних  тварин проти сказу.

Проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних  тварин проти сказу на території Житомирської області планується із злітньо-посадкової смуги, яка розміщена в селі Шевченково Малинського району трьома повітряними суднами на протязі 10 польотних днів.

Під обробку підлягає 25 481 км² території (85% загальної площі області), на якій буде розповсюджено 509,62 тис. доз вакцини.

На 1 км² буде доставлятись по 20 доз вакцини.

Висота польоту повітряних суден 500-800 м, відстань між полосами розкладання 500-1000м.

Епізоотчна ситуація по сказу як в Україні так і на Житомирщині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні, не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для інших тварин, безпечна для людини і природного середовища, стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців району з розумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння!