4 Червня, 2018 12:09:00
Як розрахувати і відобразити у звітності суму ЄСВ, недоотриману Пенсійним фондом через пільгову ставку для працівників з інвалідністю

Починаючи з 11.10.2017 набрали чинності норми стосовно покриття Пенсійному фонду України недоотриманої суми коштів від застосування розміру ЄСВ, передбаченого ч.ч. 13 та 14 ст. 8 Закону про ЄСВ, який сплачується підприємствами (установами, організаціями) за працюючих осіб з інвалідністю в розмірі 8,41%, всеукраїнськими громадськими організаціями за осіб з інвалідністю (товариств УТОГ та УТОС) — у розмірі 5,3%, підприємствами й організаціями громадських організацій, у яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50% загальної чисельності працюючих і за умови, якщо фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25% суми витрат на оплату праці, — у розмірі 5,5% бази нарахування ЄСВ.

У листі від 17.01.2018 №1421/7/99-99-13-02-01-17 Державна фіскальна служба України прокоментувала зміни 2018 року, пов’язані з ЄСВ і звітністю за цим внеском стосовно працівників з інвалідністю. Як відомо, зарплата таких працівників у юридичних осіб обкладається ЄСВ за зниженою ставкою: 8,41% (5,3% для співробітників УТОС та УТОГ) замість звичайних 22%. Через це Пенсійний фонд недоотримує суми ЄСВ, розраховані з різниці між звичайною і пільговою ставками. Таку різницю роботодавці зобов’язані будуть відображати у звіті з ЄСВ окремим рядком. Оновлена форма звіту почне подаватися, коли будуть унесені відповідні зміни до Порядку формування і подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 14.04.2015 №435. На сьогодні оновленої форми такого звіту ще немає. Отже, до появи оновленої форми звіту треба просто взяти цю інформацію до уваги та чекати додаткових роз’яснень.