4 Червня, 2018 12:06:00
Житомирська районна рада прийняла звернення щодо підтримки надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні

1 червня Житомирська районна рада під час чергового пленарного засідання ухвалила низку важливих рішень - внесла зміни до районного бюджету та підтримала звернення до парламенту, уряду, Житомирської обласної ради та Житомирської обласної державної адміністрації щодо вирішення питання зарахування до Житомирського районного бюджету плати за адміністративні послуги, надані Центром надання адміністративних послуг Житомирської райдержадміністрації (біля 100 тис грн. щомісяця, які наразі поповнюють бюджет м. Житомира); привітала з перемогою на Чемпіонаті Європи з гирьового спорту в Угорщині представника збірної України, жителя села Левків Олександра Остапчука; заслухала звіти, погодила звільнення та призначення керівників комунальних закладів району; затвердила «Районну комплексну програму соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, учасників і ветеранів визвольних змагань (ОУН-УПА) та незахищених верств населення Житомирського району на 2018-2020 роки» і «Програму соціального захисту громадян Житомирського району, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2018-2020 роки».

Майже одноголосно депутати Житомирської районної ради підтримали звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

«Вважаємо, що рішення Константинопольської Матері-Церкви про надання автокефалії Православній Церкві в Україні буде актом глибокої історичної справедливості, оскільки саме з Константинополя Україна прийняла хрещення. Рішення про автокефалію сприятиме міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійного миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян», – йдеться у зверненні.

Також зазначається, що створення автокефальної Православної Церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне можливість деструктивного втручання зовнішніх сил у політичні та соціальні процеси в Україні.

Довідково: Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні - це офіційний документ Константинополького патріарха, яким офіційно проголошується автокефалія української церкви, і який має бути відразу чи поступово сприйнятий як чинний іншими церквами.